Home Blog Page 2833
Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar se sot në Kosovë temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do të shënojë rënie, nën vlerat e normales
Klinës po i Dega e PDK-së në Klinë ka reaguar rreth mënyrës se si po ndërtohen rrugët në këtë komunë. Nëpërmjet katër fotografive të bëra në tri rrugë të asfaltuara vitin e kaluar, kjo Degë ka dëshmuar për kualitetin e dobët të asfaltit, njofton Klina.info Në foto shihet se si në këto rrugë ka mbirë bari. Në vijim mund ta lexoni të...
OJQ ZANA, organizon debat me qytetarë dhe zyrtarë Komunal-Klinë Publikuar mė: 6 Maj 2019 OJQ ZANA, ka organizuar debat në Komunën e Klinës me temën "Si po shpenzon komuna ime në investimet kapitale ?", ky aktivitet u zhvillua në kuadër të projektit“Investime Publike me Pjesëmarrje Aktive të Publikut” të cilin projekt e financon INDEP(Instituti për Politika Zhvillimore). Tahire Gashi i...
Se këngëtarja Tuna Sejdi është duke e shijuar shkëlqimin e karrierës së saj, kjo s'do mend, Por përveç karrierës, ajo po i kushton shumë rëndësi edhe paraqitjes, mjafton ta shikoni këtë foto, dhe do ta kuptoni se sa femër seksi është Tuna.CNN.      
Deputeti i Vetëvendosjes dhe njëri nga eprorët e parë të UÇK-së ka kujtuar bashkëluftëtarin e tij në 22 vjetorin e lindjes. Rexhep Selimi ka kujtuar heroin Luan Haradinajn me një këngë të Mujë Krasniqit po ashtu hero i kombit. Rexhep Selimi dhe Mujë Krasniqi ishin ata që për herë të parë dolën publikisht më 28 nëntor të vitit 1997 me emblema...
TË ENJTËN ME 9 MAJ NË MALISHEVË MBAHET PROTESTË NË MBËSHTETJE TË GRUPIT TË KUMANOVËS (NJOFTIM) Kryesia e organizatave të dala nga lufta, dega në Malishevë përmes një njoftimi të publikuar në rrjetin social, ka njoftuar gjithë qytetarët e komunës së Malishevës se të enjten me datë 09 Maj 2019, ora 12:00 ashtu sikurse në të gjitha hapsirat Shqiptare edhe...
Mbrëmë para namazit të parë të teravive për këtë Ramazan, Elena Berisha ka vendosur të konvertohet nga katolike në myslimane. Këtë, 19-vjeçarja ka vendosur ta bëjë në Xhaminë e Madhe të Ferizajt. Siç e ka zakon ceremonia islame në këto raste, Elena ka shqiptuar dëshminë (shehadetin), duke e mbajtur në duar librin e shenjtë të myslimanëve, Kur’anin. Imami i kësaj xhamie,...
Sot mbushen 614 vjet nga lindja e Heroit të kombit Gjergj Kastriotit-Skënderbeut - figura më e shquar në historinë e shqiptarëve, i cili njihet si themelues i shtetit mesjetar-shqiptar. Ai u lind më 6 maj të vitit 1405 dhe vdiq më 17 janar 1468. Ishte djali më i vogël i Gjon Kastriotit, që ishte marrë peng si nizamë pas thyerjes...
Sot shënohet 22 vjetori I rënjës heroike të Luan Haradinajt njërit prej figurave më të shquara të luftës së lavdishme të UÇK-s. Luan Haradinaj, mbetet njeri nga shembujt më të mirë të luftës së UÇK-s, ai dha jetën për atëdhe në ballafqim me forcat serbe në kufrin shqipëtar. Në shënim të këti përvjetori sot do të bëhën homazhe tek shtatorja...
Sot mbushen dy dekada nga vrasja e nënkryetarit shumëvjeçar të LDK-së dhe deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Fehmi Aganit nga forcat kriminele serbe. Me këtë rast, Kryesia e LDK-së sot do të bëjë homazhe dhe të vendosë kurora lulesh te varri i tij, në lagjen “Arbëria” në Prishtinë. Figura e Aganit la gjurmë të pashlyeshme në historinë e pavarësisë...

HOT NEWS

- Advertisement -
- Advertisement -

MOST POPULAR

HOT NEWS

x