Familja e vajzës 12 vjeçare që u godit nga traktori, i fal gjakun familjes së shoferit

Familja Vuniqi ka falur gjakun Familjes Nishori në Vërshevc të Komunës së Lipjanit.Dje gjatë ditës në fshatin Vërshevc të Komunës së Lipjanit një vajzë e moshës 12 vjeqare ishte goditur nga traktori ku dhe kishte humbur jetën.

Sot është shtrirë dora pajtimit mes familjës Nishori dhe Vuniqi në Vërshevc.

I pranishëm gjatë varrimit ishte edhe Kryetari Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti.

Për këtë rast kishte dhënë detaje edhe zëdhënësja e policisë së Kosovës, Flora Ahmeti, sipas së cilës, vajza po drejtonte një bicikletë në momentin kur u godit nga traktori.

“Rreth orës 19:00 kemi pranuar informatën për një aksident trafiku në fshatin Vërshevc të Lipjanit. Në aksident kanë qenë të përfshira një biçiklete dhe një mjet bujqësor (traktor). Si pasojë e aksidentit lëndime të renda trupore ka pësuar ngasësja e biçikletës (femër 2006). E njëjta është dërguar për tretman mjëkesor në QKUK, nga ku jemi njoftuar se rreth ores 20:00, ka ndërruar jetë”, ka theksuar Ahmeti./Indeksonline/