Home Blog
30 mijë euro për të vrarë një grua. Kjo është shuma për të cilën Granit Plava dyshohet se kishte rënë dakord me Naim Murselin, për ta privuar nga jeta bashkëshorten e këtij të fundit, Liridona Ademajn.Planin e vrasjes së Liridonës, që i ngjan skenarëve të filmave krim/thriller, dyshohet se e zbatoi Graniti në mbrëmjen e 29 nëntorit.I...
Ka nisur në Prishtinë protesta e organizuar nga Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist me moton “nuk ka paqe pa sigurinë e grave”.Protesta e nxitur nga vrasja mizore e 30-vjeçares Liridona Ademaj me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit të mërkurën e 29 nëntorit, nisi me thirrjet “liri barazi, solidaritet”.Protestuesit përmendën emrat e grave të vrara përgjatë viteve...
Babai i dorasit në vrasjen e Liridona Ademajt, Granit Plavës, ka thënë se djali i tij është i vdekur për të.Mursel Plava ka treguar se Graniti jetonte vetëm me gruan dhe fëmijët e tij, ndërsa ai vetë në Kroaci dhe se kishte dy ditë që kishte ardhur në Kosovë.“Është shumë e vështirë për tri shtëpitë. Nuk po mundem as...
Nuk janë të rralla rastet kur qytetarët kërkojnë ndihmën e Policisë për t’i gjetur familjarët e tyre që raportohen të zhdukur. Shumë shpesh angazhohen edhe njësi e grupe vullnetare që të zbulojnë gjurmët e personave që nuk dihet asgjë për fatin e tyre,Vetëm gjatë ditës së djeshme, dy prindër kanë raportuar dy raste të ndara në qytetin e...
Kosova është renditur pothuajse në vendet e fundit në rezultatet e testit të PISA-s për vitin 2022. Kosova ka zënë vendin e 76 nga 80 shtete pjesëmarrëse për lexim, ndërsa është në vendin e 77-të nga 80 për shkencë.Rezultatet e testit “PISA 2022” u publikuan të martën.Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka theksuar se këto kanë qenë rezultate të...
Trendi i parave të falsifikuara po vazhdon të ‘lulëzojë’ në Kosovë, ku qindra e mijëra euro fals vihen përditë në qarkullim në treg. Rastet e tilla raportohen kryesisht nga zyrtarët e bankave në vend, teksa monedha që po ‘tmerron’ të gjithë është ajo 2 euroshe, raporton Gazeta Sinjali.Një rast i tillë është raportuar gjatë ditës së djeshme nga një...
Kosova është renditur pothuajse në vendet e fundit në rezultatet e testit të PISA-s për vitin 2022. Kosova ka zënë vendin e 76 nga 80 shtete pjesëmarrëse për lexim, ndërsa është në vendin e 77-të nga 80 për shkencë.Rezultatet e testit “PISA 2022” u publikuan të martën.Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka theksuar se këto kanë qenë rezultate të...
Vrasja e 30-vjeçares Liridona Ademajt të mërkurën e 29 nëntorit në rrugën “Dalip Alshiqi”, në Prishtinë tronditi vendin.Fillimisht, Policia e Kosovës rastin e kishte raportuar si “grabitje me pasoja të vrasjes”, kurse dy ditë më vonë, policia kishte njoftuar për arrestimin e tre personave të dyshuar për rastin.Bashkëshorti i Liridonës, Naim Murseli, Granit Plava – i cili dyshohet se...
Këshilli i Bashkimit Evropian do t’i bëjë thirrje Kosovës që të bëjë më shumë në fushën e sundimit të ligjit, si dhe në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, ndërsa do të mirëpresë hyrjen në fuqi të liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës nga 1 janari i vitit që po vjen.Kjo porosi është në draftin e konkluzioneve...
Berat Gashi nga Sferka pas një sulmi në tru, gjendja e tij shëndetësore ju rëndua.Familjarët në pamundësi financiare, kërkuaj ndihmë nga njerëzit e vullnetit të mirë për ta dërguar djalin e tyre jashtë vendit për shërim.Ishin 40 mijë euro që ju duheshin Beratit. Klina.info e shpërndau kërkesën nga familjarët dhe ende pa kaluar 24 orë kjo shumë u sigurua.Klina.info...

HOT NEWS

- Advertisement -
- Advertisement -

MOST POPULAR

HOT NEWS

x