Home Blog Page 2
Është vrarë edhe një sulmues tjetër në Banjskë të Zveçanit. Burime të Klankosova.tv bëjnë të ditur se të dy të vrarëve tashmë i janë gjetur trupat e pajetë. Deri më tani, policia ka konfirmuar vrasjen e njërit prej sulmuesve. Kujtojmë se në orët e para të mëngjesit, një pjesëtar i Policisë së Kosovës ka mbetur i vrarë, ndërsa një tjetër i plagosur.
Është vrarë edhe një sulmues tjetër në Banjskë të Zveçanit. Burime të Klankosova.tv bëjnë të ditur se të dy të vrarëve tashmë i janë gjetur trupat e pajetë. Deri më tani, policia ka konfirmuar vrasjen e njërit prej sulmuesve. Kujtojmë se në orët e para të mëngjesit, një pjesëtar i Policisë së Kosovës ka mbetur i vrarë, ndërsa një tjetër i plagosur.
Burime brenda Policisë kanë bërë të ditur KALLXO.com se Policia ka arritë me gjetë trupin e pajetë të personit të vrarë nga ana e grupit të armatosur që po qëndron pranë një manastiri në fshatin Banjskë në Zveçan. Mirëpo deri më tash ende nuk është arritur që të identifikohet, për shkak se trupi i pajetë nuk ka dokumente të identifikimit....
Burime të Indeksonline , kanë bërë të ditur se përveç një të vrari është edhe një tjetër sulmues i plagosur rëndë, të cilët kanë sulmuar mbi Policinë e Kosovës. Policia e ka konfirmuar vrasjen e një pjestari të armatorur në veri të Koëovës.
Burime të Indeksonline , kanë bërë të ditur se përveç një të vrari është edhe një tjetër sulmues i plagosur rëndë, të cilët kanë sulmuar mbi Policinë e Kosovës. Policia e ka konfirmuar vrasjen e një pjestari të armatorur në veri të Koëovës. Indeksonline
Polici Afrim Bunjaku, nga fshati Samadrexhë e Vushtrrisë u vra sot në një operacion policor në fshatin Banjskë të Zveçanit, pasi njësitet policore kishin shkuar për t’i larguar kamionët e vendosur të cilët e kishin bllokuar rrugën. E përveç tij, i plagosur mbeti edhe një polic tjetër. Si shkak i këtyre zhvillimeve të tensionuara, në mëngjes u mbyll pika kufitare në...
Njoftimi i ri i Policisë: Situata në Veri të vendit, konkretisht në zonën e fshatit Banjska vazhdon të jetë e tensionuar, grupet kriminale kohë pas kohe po sulmojnë me armë zjarri njësitet policore në teren, të cilat edhe përkundër sulmeve ndaj tyre po vazhdojnë angazhimin duke krijuar perimetër të sigurisë, në interes të qetësimit të situatës, ofrimit të sigurisë dhe...
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do t’u drejtohet qytetarëve të Serbisë pasditen e sotme lidhur me zhvillimet e fundit në veri të Kosovës. Poashtu është bërë e ditur se është anuluar një konferencë e paraparë për medie e Petar Petkoviq. Në orët e para të mënejgesit të sotëm Policia e Kosovës është sulmuar me armë zjarri ku një polic ka mbetur...
Afrim Bunjaku, pjesëtar i policisë së Kosovës është vrarë në një sulm të armatosur në fshatin Banjskë të Zveçanit. Për momentin e sulmit ka shkruar Fahri Shala, kolegu i të ndjerit. Shala tha se u sulmuan në mënyrë tinëzare nga grupet kriminale. “Vrasja e tij është një humbje e madhe për familjen, kolegët dhe komunitetin në përgjithësi. Ne shprehim solidaritetin tonë me...
Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka reaguar pas vrasjes së një polici në veri të Kosovës, duke thënë se është shqetësues sulmi i orkestruar ndaj forcave të rendit në Kosovë. Ajo tha se pamjet fillestare shfaqin personat e armatosur janë “milici e financuar dhe e pajisur mirë, duke përfshirë edhe automjete të blinduara”. “Përgjegjësia duhet të mbahet dhe ata duhet të përballen...

HOT NEWS

- Advertisement -
- Advertisement -

MOST POPULAR

HOT NEWS

x