LATEST ARTICLES

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka pritur në takim kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti,...

Në Pallatin Vahdettin të Stambollit ka nisur takimi mes presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, dhe kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti. Presidenca turke të enjten pati thënë se në takimin mes krerëve do të diskutohet...

Vaji i prodhuar në Serbi nuk i plotëson kriteret, Inspektorati urdhëron që të largohet...

Inspektorati i Tregut ka kryer inspektime lidhur me verifikimin e sasisë dhe peshës së produkteve nëpër operatorët ekonomik në Republikën e Kosovës. Pas analizave në laborator, ka rezultuar se një lloj i vajit, i prodhuar...

Policia u kërkon ndihmë qytetarëve për gjetjen e Filiq Slavisa, i akuzuar për krime...

Sektori për Hetimin e Krimeve te Luftës ka dalë me kërkesë për ndihmë nga qytetarët, për gjetjen e Filiq (Vojislav) Slavisa, i cili është duke u kërkuar për veprën penale: Krime Lufte Kundër Popullsisë...

Karateistët kosovarë bojkotojnë Kampionatin Evropian pasi nuk u lejuan simbolet shtetërore

Ekipi i përbërë prej 34 karateistëve kosovarë ka vendosur të bojkotojë garat në Kampionatin Evropian të karatesë për kadetë, juniorë dhe U21 që po mbahet në Qipro. Bojkotimi i garave vjen si pasojë e...

Qipro nuk i lejon karateistët e Kosovës të garojnë me simbolet shtetërore në Kampionatin...

Federata e Karatesë së Kosovës (FKK) tash e dy ditë gjendet në Larnaka të Qipros, ku edhe po zhvillohet Kampionati Evropian për Kadet, Junior dhe grupmoshat U21. Por, përmes një komunikate zyrtare, FKK ka bërë...

Istog: Policia arreston dy prindër që detyronin fëmijët të kërkonin lëmoshë

Me datën 03.02.2023, Stacioni Policor në Istog, ёshtё informuar se nё rrugën “2 Korriku” nё Istog, nga njё automjet (kombi), kanё dalur disa fёmijё pёr tё kёrkuar lёmoshё. Menjёherё rastit ju kanё pёrgjigjur njësitet relevante...

AKK: MF-ja konfirmoi se komunat nuk kanë kompetencë ligjore të falin tatimin në pronë

Asociacioni i Komunave të Kosovës përmes një reagimi ka treguar se Ministria e Financave, Punëve dhe Transfere e ka konfirmuar se komunat nuk kanë kompetencë ligjore të falin tatimin në pronë. “Ministria e Financave, Punës...

Kurti udhëton për në Turqi, do të ketë konferencë të përbashkët me Erdoganin

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot në mëngjes ka udhëtuar për në Stamboll të Turqisë ku do të zhvillojë një vizitë pune njëditore. Atje, kryeministri Kurti do të pritet në takim bilateral nga...

Haradinaj: AAK-ja nuk voton mocion për shkarkimin e Kurtit

Daut Haradinaj nga AAK-ja ka thënë se sa i përket çështjes së Asociacionit, kjo parti nuk voton për mocion shkarkimi të kryeministrit Albin Kurti. Haradinaj tha se plani franko-gjerman nuk flet për Asociacionin. “Plani franko-gjerman...

Bie çmimi i derivateve në Kosovë

Ka renë për 5 centë çmimi i derivateve të naftës në tregun kosovarë. Aktualisht një litër naftë po shitet nga 1.44 euro deri në 1.51 euro derisa javën e kaluar çmimi kishte shkuar deri në...