Vdes ish-boksieri shqiptar pasi ishte prekur me koronavirus

Ish-boksieri nga Shqipëria, Skënder Kurti ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotshme.

61 vjeçari ishte i prekur me koronavirus dhe me 23 mars kishte pësuar vdekje klinike,

Ai është viktima e 21-të e koronavirusit në Shqipëri. Që disa ditë, Kurti ishte në terapi intensive.

Skënder Kurti ishte trajneri i parë i kombëtares shqiptare të boksit./

SHARE