Home Blog Page 2597
Kandidati për deputet nga AAK - PSD, Hekuran Sejdiu, sot ka hapur fushatën nga vendlindja e tij, më saktësisht nga varrezat e dëshmorëve në Grabanicë. Ai sot bashkë me kryetarin e Klinës, Zenun Elezaj, ka vizituar varrezat e dëshmorëve në përvjetorin e një dëshmori. Hekurani në këto zgjedhje kandidon me numrin 75 nga AAK - PSD
Partia Demokratike e Kosovës-Dega Klinë ka hapur fushatën zgjedhore duke u nisur nga zyra e partisë për të vazhduar në defileun në qytet, duke takuar qytetarët dhe bizneset, për të prezantuar kandidatët Suzana Gjergji, Ramush Agushi dhe Pashk Buzhala, të cilët janë përfaqësuesit më të mirë të Dekadës së Re dhe të Klinës!
Koalicioni Nisma-AKR-PD ka hapur fushatën elektorale për zgjedhjet e 6 tetorit.Hapja e fushatës nga ky koalicion u bë në Prishtinë.Hapjen e fushatës e bëri sekretari i NISMA’s Socialdemokrate që njëherit është edhe kandidat për deputet, Bilall Sherifi. Fjalimin e tij e nisi me “Kush thotë se bashkimi nuk bënë fuqinë”, duke theksuar se ky koalcion do të jetë fitues...
Në njoftimin e Degës së LDK-së në Klinë njoftohen qytetarët se neser do të mbahet tubim i madh në Klinë.Postimi i plotë i LDK-së:Të nderuar qytetarë të Klinës,Ju njoftojmë se nesër me datë 26.09.2019, duke filluar nga ora 15:00, do të mbahet tubim madhështor për ta mirëpritur kandidaten për Kryeministre të Kosovës, Vjosa Osmani për ta...
Nesër është 21 vjetori i 3 dëshmorëve të kombit, Sylë, Idriz e Milazim Balaj Në ora 11:00 bëhen homazhe te shkolla e Gllarevës, në ora 12:00 në familjen e Hajdin Balaj në Gllarevë. Presidenti i Repuplikës së Kosovës, Hashim Thaqi do t'i dekorojë 3 dëshmorët e kombit si heronjë të kombit./Klina.info
Mbrëmë VV në Klinë ka organizuar një takim me rininë e Klinës ku mori pjesë edhe kandidatja për deputete, Drilona Jakaj, e cila garon me numër 95 dhe si e re në moshë, mori mbështetje nga rinia e Klinës.Postimi i plotë:ERDHI DITA EDHE PËR RININË E KLINËSMbrëmë,Lëvizja VETËVENDOSJE!,Qendra në Klinë organizoi ndejë me të rinjët e...
Lidhja Demokratike e Kosovës do të bëjë sot hapjen zyrtare të fushatës zgjedhore.Tubimi i tyre me mbështetësit dhe simpatizantët e kësaj partie do të mbahet në sheshin “Skënderbeu”, në Prishtinë, në ora 19:00.Kjo është bërë e ditur përmes një postimi në ‘Facebook’,  të LDK-së
Kryesia e FR-të LDK-së dhe PSHDK-së, të kryesuar nga kryetarët, Adnan Bekaj dhe Valentin Selmanaj, si dhe Shefi i shtabit të Forumit, Dardan Gashi, kanë mbajtur një mbledhje informuese me anëtarët e Forumit Rinor dhe të rinjtë e Klinës.Në këtë takim të udhëhequr nga Kryetarët e dy Forumeve është diskutuar më detajisht për agjendën e fushatës zgjedhore,...
Prishtina e pret Dukagjinin në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në ndeshjen e mbetur të javës së dytë të Superligës së Kosovës në futboll.Prishtina ka shtatë pikë, ndërsa Dukagjini ka një pikë dhe ende nuk ka shënuar gol në Superligë.Prishtina nuk do t’i ketë në dispozicion dy të lënduarit, Ahmed Januzi e Ahmet Haliti – shkalla e lëndimit ende nuk dihet,...
Sot ajo është një prej femrave më të lakmuara në botë, pasi jeton mes luksit dhe famës. Por dikur jeta e Georgina Rodriguez nuk ka qenë e lehtë.Para se të njihej me Cristiano Ronaldon, bukuroshja punonte si shitëse në një butik, ku njohu edhe yllin portugez. 25-vjeçarja bënte një jetë të thjeshtë dhe sipas mediave britanike paguhej 250 paund në...

HOT NEWS

- Advertisement -
- Advertisement -

MOST POPULAR

HOT NEWS

x