Home Blog Page 2809
(E plotësuar) -Prokuroria Themelore në Gjakovë njofton se sot në orët e para të mëngjesit në fshatin Qifllak të Komunës së Rahovecit është gjetur një trup i pajetë. “Në orët e para të mëngjesit pikërisht rreth orës 06:00, në fshatin Qifllak, Komuna e Rahovecit, është gjetur një trup i pa jetë, i cili dyshohet se është vrarë me armë zjarri”,...
Ditën e djeshme në Drenas, një person ka raportuar në Policinë e Kosovës se të dyshuar të panjohur i kanë thyer xhamin e pasme të veturës së tij. Sipas Policisë së Kosovës, brenda makinës i kanë vjedhur një çantë dore me dokumente personale si dhe një armë me tre karikatorë fishekë, përcjell DrenicaPress.Info. “Viktima mashkull K-Shqiptar, ka njoftuar se të dyshuar...
Qytetarë të Pejës kanë protestuar sot për bashkëqytetarin e tyre Val Zekajn dhe të burgosurit tjerë të grupit “Kumanova”, të cilët po mbahen në burgjet në Maqedoninë e Veriut. Protestuesit mbanin në dorë pankarta me kërkesën për drejtësi. Përpos Pejanëve, në ketë protestë, morën pjesë qytetar, pothuajse nga të gjitha trevat shqiptare. “Është obligim moral t’i mbrojmë veteranët e flamurit...
Prokuroria Themelore e Gjakovës ka njoftuar se sot në mëngjes është vetëvrarë në Malishevë. Bëhet fjalë për të ndjerin S.Z, 32-vejcar i cili është gjetur në afërsi të shtëpisë nga babai i tij. “Gjithashtu sot në mëngjes rreth orës 07:00 të mëngjesit, nga ana e policisë, Prokuroria ka pranuar informatën se në fshatin Senikë,  Komuna e Malishevës, është gjetur një trup...
Njoftimi nga Qendres Rinore Ardhmëria-Klinë. ka bere ne faqen e saj ne facebook postim plot Fushata lobuese: “Na lejoni të lëvizim jashtë kafazit” “Allow us to move outside the cage”, është përgaditur nga vullnetarët e Qendres Rinore Ardhmëria-Klinë. me qëllim që të parashtrojnë kërkesat e të rinjve ndaj Evropes dhe lobojmë për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës./ Klina.info
Shërbimi Korrektues i  Kosovës ka bërë të ditur se sot në mëngjes në QKUK, përkatësisht në Qendrën e Kujdesit Intensiv ka ndërruar jetë një i burgosur. Sipas njoftimit të SHKK, i burgosuri po vuante dënimin në burgun e Dubravës dhe ka pasur Anaurismae Aorta Abdominalis (AAA).     Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se i burgosuri që vdiq sot rreth orës 08:50...
Xhudistja shqiptare, kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi sot feston ditëlindjen e saj të 28-të. Me këtë rast nuk ka munguar urimi i trajnerit të saj. mikut më të afërt, Driton Kukës. Ai zgjodhi llogarinë e tij në Facebook për ta ndarë me ndjekësit urimin më të veçantë për Majlindën, shkruan lajmi. “Urime Majlinda rrnofsh edhe 100 vite të tjera. Kampionja jonë Olimpike sot...
KONTABILISTI I VJEDH RITA ORËS RRETH TRE MILIONË EURO Ish-kontabilisti i Rita Orës është dënuar me 5 vjet e 8 muaj burgim për mashtrim dhe vjedhje parash. Kontabilisti i klientëve të njohur si Rita Ora dhe lojtari i rugby, Matt Dawson, është dënuar me burg pasi ka vjedhur një shumë prej gati 4 milionë euro. 38-vjeçari Andrew Munday i ka shkaktuar kompanisë...
Një vrasje dyshohet të ketë ndodhur mëngjesine  sotëm në fshatin Qifllak të komunës së Rahovecit Rastin ka konfirmuar edhe Zëdhënësja e Prokurorisë së Gjakovës, Yllka Shehu, e cila ka thënë se nga informatat e para në vendin e ngjarjes dyshohet se personi në fjalë është vrarë   Për momentin nuk kemi shumë informata, është gjetë një trup i pajetë në oborrin e një...
Shërbimi Korrektues i Kosovës ka bërë të ditur se sot rreth orës 08:50, sipas informatave nga QKUK, në njësinë Qendrore të Kujdesit Intenziv ka ndrruar jetë i burgosuri M.N, i lindur më 1956. I burgosuri ka qenë në mbajtje të dënimit në Dubravë dhe ka pasur Anaurismae Aorta Abdominalis (AAA).     Trupi i të ndjerit  është dërguar për autopsi, për të verifikuar...

HOT NEWS

- Advertisement -
- Advertisement -

MOST POPULAR

HOT NEWS

x