Home Blog Page 2767
Më në fund, Samsung Galaxy Fold do ta ketë një datë për prezantim. Kohë më parë, kompania e ka shtyrë datën e prezantimit të këtij telefoni të palosshëm, për shkak të problemeve të raportuara në ekran. Mirëpo, tani Korea Herald raporton se Samsung është gati ta prezantojë Fold, meqenëse ka gjetur dhe mënjanuar shkaktarët që e pengonin sistemin e palosjes. “I kemi...
Sot (e premte), zyrtarisht hyn në fuqi Ligji për Ndalimin e Lojërave të Fatit, i miratuar nga Kuvendi i Kosovës më 28 mars 2019.Se nga e premtja nuk do të ketë lojërat e fatit e ka konfirmuar për Telegrafin zëdhënësja e Administratës Tatimore të Kosovës (ATK), Valentina Bytyçi. Ligji në fjalë ishte botuar në Gazetën Zyrtare më 24 prill, teksa...
Ish-deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Lahi Brahimaj, gjatë ditës së sotme ka postuar një fotografi me heroin e Kosovës, Ilir Konushevci. Mirëpo, në postimin e Brahimajt, shihet se ai ka prerë fotografinë, duke mos e postuar atë orgjiniale. Ish-deputeti i AAK-së, ka hequr nga foto heroin tjetër të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Mujë Krasniqi. Gazeta Blic, ka siguruar fotografinë...
Serbët kanë krijuar një grup që quhet “Shqiptaret për martesë”. Aty postohen fotografi të femrave të bukura shqiptare, kinse kërkojnë martesë. Sipas informacioneve që janë dhënë deri më tani në këtë grup janë bërë 50 martesa. Nëse dëshiron ta takosh një femër shqiptare duhet të japësh 3000 euro, por nëse dëshiron të martohesh me të kushton 5000 euro. Por këto mashtrime të...
Komuna e Klinës njofton qytetarët se, të premten, më datë 10 maj, për shkak të punimeve që do të bëhen në asfaltimin e rrugëve të qytetit, që kanë për qëllim krijimin e kushteve më të mira në komunikacion dhe lehtësim të qarkullimit të automjeteve, rruga Skender Rexhepi, një pjesë e rrugëve Mehdi Morina dhe Deshmorët e Kombit do të...
Apostolova s’jep datë p Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova, tha se festimi i 9 majit Ditës së Evropës nga Kosova është veprim i duhur ngase sipas saj, në këtë ditë festohen vlerat e përbashkëta të unionit. Duke iu përgjigjur gazetarëve, gjatë panairit të shtetet anëtare të BE-së, në sheshin “Adem Jashari” në kryeqytet, ajo tha se nuk duhet që...
(E plotësuar) -Prokuroria Themelore në Gjakovë njofton se sot në orët e para të mëngjesit në fshatin Qifllak të Komunës së Rahovecit është gjetur një trup i pajetë. “Në orët e para të mëngjesit pikërisht rreth orës 06:00, në fshatin Qifllak, Komuna e Rahovecit, është gjetur një trup i pa jetë, i cili dyshohet se është vrarë me armë zjarri”,...
Ditën e djeshme në Drenas, një person ka raportuar në Policinë e Kosovës se të dyshuar të panjohur i kanë thyer xhamin e pasme të veturës së tij. Sipas Policisë së Kosovës, brenda makinës i kanë vjedhur një çantë dore me dokumente personale si dhe një armë me tre karikatorë fishekë, përcjell DrenicaPress.Info. “Viktima mashkull K-Shqiptar, ka njoftuar se të dyshuar...
Qytetarë të Pejës kanë protestuar sot për bashkëqytetarin e tyre Val Zekajn dhe të burgosurit tjerë të grupit “Kumanova”, të cilët po mbahen në burgjet në Maqedoninë e Veriut. Protestuesit mbanin në dorë pankarta me kërkesën për drejtësi. Përpos Pejanëve, në ketë protestë, morën pjesë qytetar, pothuajse nga të gjitha trevat shqiptare. “Është obligim moral t’i mbrojmë veteranët e flamurit...
Prokuroria Themelore e Gjakovës ka njoftuar se sot në mëngjes është vetëvrarë në Malishevë. Bëhet fjalë për të ndjerin S.Z, 32-vejcar i cili është gjetur në afërsi të shtëpisë nga babai i tij. “Gjithashtu sot në mëngjes rreth orës 07:00 të mëngjesit, nga ana e policisë, Prokuroria ka pranuar informatën se në fshatin Senikë,  Komuna e Malishevës, është gjetur një trup...

HOT NEWS

- Advertisement -
- Advertisement -

MOST POPULAR

HOT NEWS

x