Fillon fjalimi vjetor i presidentes Osmani, bojkotohet nga PDK dhe AAK

Ka filluar fjalimi vjetor i presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani.

Këtë seancë po e bojkoton Partia Demokratike të Kosovës e cila ndër të tjera e ka cilësuar Osmanin si të dështuar dhe përçarëse.

Po ashtu, kjo seancë po bojkotohet edhe nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, të cilët e kanë konsideruar atë si të dështuar dhe në anën e kryeministrit Albin Kurti.