Profesori kthehet në vendin e punës si profesor ne gjimnazin “Luigj Gurakuqi”, aty ku isha per 14 vite.

Profesori kthehet në vendin e punës

Këtë njoftim e bëri vet profesori përmes rrjetit social Facebook

Postimi i plotë:

Te nderuar,

Miq, familjar, ish nxenes, nxenes, prinder dhe te gjithe ju qe u solidarizuat me rastin tim!
Ju njoftoj qe i jam kthyer vendit te punes, si profesor ne gjimnazin “Luigj Gurakuqi”, aty ku isha per 14 vite.

Çdo gje eshte duke ju kthyer normales, lidhur me punen time!

Ju falenderoj nga zemra te gjithe juve, qe me telefonuat, me shkruat mesazhe private, dhate shume komente dhe ju qe me ftuat ne takime lidhur me kete problem, ju jam mirenjohes gjithmone!

Nje falenderim i veqante per nxenesit, ishe nxenesit, prinderit e nxenesve dhe “ca” kolege, qe shprehet pozitivitet dhe mbeshtetje me prononcimet e juaj. Ishit te gatshem per proteste, peticion dhe rruge te tjera ligjore!
Arsyja pse e shkrova kete status ne murin tim ne facebook eshte sepse ende marre mesazhe, telefonat dhe cdo i dyte persona qe takojne ne qytetim tim, pytja e pare qe marre: A ke filluar punen?!!!

Ju falenderoj nga zemra per cdo gje, me solidaritetin tuaj keni treguar nje vlere te larte qytetare.

Me respekt:

Ardian Rexhepi

SHARE