Home Blog Page 2707
Në magjistralen Pejë-Prishtinë, më saktësisht te rrasat Gllareves te klineska ndodhur pak minuta më parë një aksident.Një makinë Kombi e tipit Volkswagen në përpjekje për t’i ikur përplasjes me një veturë, e cila dyshohet të jetë e tipit Mercedes është përplasur për murrin mbrojtës të rrugës. Sipas lexuesve të Klina.info nga ky aksident, bëhet e ditur se të lënduar...
Arbeni ishte i biri i Azizit dhe Nazmies. Ka lindur në fshatin Ozdrim të komunës së Klinës, më 2 janar 1976. Familja e tij ishte e njohur për tradita patriotike. Vitet e para të shkollimit i kreu në fshatin Jashanicë, kurse tetë vjeçaren e kreu në shkollën e fshtatit Shtupel. Shkollimin e mesëm e filloi në Klinë, kurse e mbaroi...
Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, në mbledhjen e sotme, ka diskutuar për procesin e zgjedhjeve të brendshme në parti, transmeton AktivPress.Siç thuhet në komunikatë, Kryesia ka vlerësuar se “procesi ka avancuar dhe se është përfunduar në një pjesë të konsiderueshme të degëve, në një atmosferë të garës dhe të konkurrencës së brendshme”.Zgjedhjet, sipas LDK-së, po përcillen me një...
Sot është bërë përurimi i punimeve për asfaltimin e rrugëve lokale në fshatin Stup dhe Budisalc.Në fillimin e punimeve i pranishëm ishte edhe kryetari i Komunës, prof. dr. Zenun Elezaj, i cili uroi banorët e këtyre fshatrave për fillimin e këtyre projekteve shumë të rëndësishme për mirëqenien qytetare dhe që u japin fund problemeve me infrastrukturë rrugore për qytetarët...
Një mesazh të pazakontë ia ka përcjellë dhëndëri ditën e martesës, këngëtarit dhe organizatorëve të dasmës.Sic shihet në një shkrim, të shënuar në një pecetë, ai ka porositur organizatorin që ti ulë të gjithë mysafirët nëpër vendet e tyre në momentin kur nusja fillon të kërcej, shkruan gazeta inFokus.“Kur qohet nusja me ky mi ul musafort. Vec nusja me...
Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka thënë se Xherdan Shaqiri dhe Fabinho nuk kanë qenë në nivelin e tyre më të mirë këtë sezon.Shaqiri nuk arriti të marrë një vend titullari në formacionin e parë të Liverpoolit këtë sezon, ndërsa Fabinhos iu desh mjaft kohë për ta arritur këtë gjë.Por, Kloppi beson se në krahasim me të tjerët, Shaqiri...
Sot në orët e para të mëngjesit, bosi i mistershëm i kazinove në Kosovës, Ismet Osmani i njohur ndryshe si ‘Curri’ është arrestuar nga Policia e Kosovës, transmeton Gazeta Metro.Por, lidhjet e Currit në politikë janë të mëdha, thuhet se ai njihet me shumicën e liderëve të vendit. përfshirë këtu edhe të gjitha partitë kosovare.Mirëpo, një lidhje të...
MERKELI E PRET NË TAKIM KRYEMINISTRIN HARADINAJ MË 6 QERSHOR5 orë më m e pret në takim kryeministrin Haradinaj më 6 qershor Haradinaj do të takohet me Merkelin më 6 qershor, në Berlin.Express ka mësuar që i pari i qeverisë së Kosovës do të pritet në Berlin nga homologia gjermane. Një takim të këtillë në Gjermani e kishte realizuar edhe...
Një aksident ka ndodhur në orët e mbrëmjes në fshatin Fortesë të Rahovecit.Si pasojë e këtij aksidenti një person ka mbetur i vdekur, dhe një tjetër është lënduar.Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar Albin Sahatqija nga Policia e Kosovës në Gjakovë.“Aksidenti ka ndodhur rreth orës 19:15 në fshatin Fortesë të Rahovecit, ku një person ka mbetur i vdekur...
KRYETARI I DEGËS, SOKOL BASHOTA, TAKOI KRYETARËT E NËNDEGËVE TË PDK-së NË KLINËKlinë, 19. 05. 2019Në një takim urimi për zgjedhjen e tyre kryetarë të nëndegëve, kryetari i Degës, z. Sokol Bashota, ftoi kryetarët e nëndegëve që të rrisin aktivitetin partiak, takimet me elektoratin dhe angazhimin në evidentimin e shkeljeve dhe keqpërdorimëve të shumëta nga pushtetarët aktual në Klinë....

HOT NEWS

- Advertisement -
- Advertisement -

MOST POPULAR

HOT NEWS

x