Fshatrat e Klinës nga thatësia mbesin pa ujë !

Shumë fshatra të komunës së Klinës kanë mbetur pa ujë,si pasojë e mungesës së reshjeve të shiut. Banorët e fshatit Gllarevë thanë për Klina.info se kanë mungesë të ujit të pijshëm dhe se u duhet të marrin në ndonjë fshat tjetër.Gjithashtu edhe banorët e Cerovikut dhe Zajmit kanë të njëjtin problem të mungesës së ujit./Klina.info/

SHARE