Aksidenti në Prizren, ku mbetën tre të vdekur, momenti kur vetura humb kontrollin

Një aksident i rëndë ka ndodhur sonte në autostradën “Ibrahim Rugova” në afërsi të Prizrenit.

Sipas raportimeve të para, dyshohet për të paktën tre të vdekur si pasojë e këtij aksidenti dhe disa të tjerë janë lënduar.

Aksidenti është shkaktuar si pasojë e garave në në autostradën “Ibrahim Rugova”, afër Prizrenit. Njëra nga veturat ka goditur disa persona të cilët po qëndronin pranë autostradës dhe ishin duke e ndjekur garën në momentin kritik.

Janë publikuar pamje nga momenti i aksidentit, të cilat janë xhiruar nga një prej personave që po e përcjellin nga afër garën dhe kanë kapur momentin e tmerrshëm që për tre tjerë ishte fatal. (KUJDES: Pamjet në videon e mëposhtme janë shqetësuese).