Liga e Kampionëve, Liverpooli dhe Bayerni favoritë për të kaluar në çerekfinale

Liga e Kampionëve rikthehet sonte me dy ndeshjet e kthimit të së tetës së finales.

Liverpooli dhe Bayern Munichu janë favoritë për të kaluar në çerekfinale duke u bazuar në rezultatet e dueleve të para.

“Reds” e morën një rezultat solid në Itali duke e mundur Interin me rezultat 2:0.

Prandaj, ekipi i Jurgen Kloppit do të mundohet ta ruajë këtë kapital dhe në “Anfield Road” ta presë biletën për fazën tjetër.

Nga ana tjetër, “Nerazzurri” ishin të pafat në lojën e parë dhe do të mundohen që t’i përmirësojnë gabimet sonte.

Sidoqoftë, kampioni aktual italian do ta ketë një mision mjaft të vështirë për ta përmbysur rezultatin.

Mirëpo, futbollit nuk i dihet kurrë.

Në duelin tjetër, Bayerni llogarit në fitore ndaj Salzburgut në shtëpi.

Skuadrat barazuan 1:1 në duelin e parë të zhvilluar në Austri.

E tash, në “Allianz Arena” Robert Lewandowski me shokë do ta kërkojnë kualifikimin tutje.

Kurse, Salzburgu do të kërkojë mrekullinë në Gjermani.

Pra, sonte do të dihen dy çerekfinalistët e parë të Championsit për këtë edicion.

Të dyja ndeshjet e sontme do të fillojnë në orën 21:00.

SHARE