Digjet një shtëpi në Përqevë

Një shtëpi ka marrë flakë në fshatin Përqevë të Klinës.

Në vend të ngjarjes janë njësitet relevante të zjarrfikësve dhe të Policisë së Kosovës.

Nuk dihen shkaktarët e përhapjes së zjarrit po ashtu as nëse ka të lënduar veç dëmeve materiale.

Klina Info sjellë pamje nga vendi i ngjarjes