Arrestohet edhe një person i tretë në rastin e vrasjes së Liridona Murselit

Naim Murseli dhe Granit Plava janë arrestuar sot nga Policia e Kosovës, nën dyshimin se të njëjtit kanë bashkëpunuar për vrasjen e Liridona Murselit.

Derisa policia ka bërë të ditur se është arrestuar edhe një person i tretë është arrestuar në lidhje me rastin e vrasjes së Liridona Murselit që ndodhi orët e vona të së mërkurës

Lajmi është konfirmuar nga Policia e Kosovës.

Liridona Murslei dyshohet se u vra gjatë një tentim grabitje siç kishte pretenduar Naim Murseli.

Policia e Kosovës pak më parë ka njoftuar se pas përfundimit të ekzaminimit të vendit të ngjarjes, janë ndërmarrë veprimeve intensive hetimore të cilat kanë rezultuar në arrestimin e dy personave të dyshuar lidhur me rastin.