Sot pak më nxehtë, ngriten temperaturat

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mot me diell dhe vranësira.

IHK njofton se do të ketë rritje të lehtë të temperaturave maksimaleve, derisa ato minimalet mbeten konstante me të ditës së enjte.

Në pjesën e dytë të ditës parashihen riga të izoluara shiu.

Gjatë kësaj periudhe të parashikimit do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit