Një i vdekur dhe dy të lënduar nga aksidenti i mbrëmshëm në autostradën “Arbën Xhaferi”

Një femër rreth moshës 19 vjeçare ka vdekur dhe dy të tjerë janë lënduar në një aksident mes dy veturave që ka ndodhur mbrëmë rreth orës 23:25 në autostradën “Arbën Xhaferi”.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, tha se fillimisht tre persona ishin të lënduar, por rreth orës 04:20 viktima femër kishte ndërruar jetë në emergjencë.

Ai theksoi se trupi i pa jetë i viktimës me urdhër të prokurorit kujdestar është dërguar për obduksion.

Po ashtu bëri të ditur se është arrestuar edhe një person i dyshuar i cili është dërguar në mbajtje.

“Me datë 01.01.2022, ora 23:25. ne autostraden “Arbën Xhaferi” segmenti rrugor Prishtine -Lipjan në KM e 5të, është raportuar për një aksident trafiku mes dy automjeteve civile. Përveç dëmeve materiale lëndime trupore kanë pësuar tre persona të cilët janë dërguar për trajtim mjekësor”.

“Rreth orë 04:20, një person femër pasagjere (viti i lindjes 2013) ka ndërruar jetë në emergjencë dhe me urdhër të prokurorit kujdestar trupi i pa jetë dërgohet në mjekësi Ligjore për Autopsi”.

“Me vendim të prokurorit është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar dhe është dërguar në mbajtje, për procedura të mëtejme ligjore”