Një 14 vjeçar goditet nga vetura në Prishtinë, dërgohet në QKUK

Në orën 16:25 në rrugën në rrugën ”Arbnor e Astrit Dehari” është goditur një 14 vjeçar nga një veturë të shtunën, shkruan Indeksonline.

Bajram Krasniqi, zëdhënës në Policinë e Kosovës ka thënë për Indeksonline se i lënduari është  dërguar në QKUK për tretman mjekësor.

“Me datën 30.11.2019. rreth orës 16:25h në rrugën ”Arbnor e Astrit Dehari” në Prishtinë një veture e ka goditur një këmbësor (mashkull v.l.2005). I lënduari është  derguar në QKUK për tretman mjekesor. Në vendin e ngjarjes ka dal dhe prokurori kujdestar, rruga për momentin është e mbyllur për qarkullim të automjeteve deri sa të përfundon egzaminimi i vendit të ngjarjes”, ka thënë