Krerët shtetëror bën homazhe edhe tek varri i heroit Zahir Pajaziti në Orllan

Pas homazheve tek shtatoret e heronjve në Sheshtin e Dëshmorëve në Podujevë, presidentja Vjosa Osmani dhe kryeminstri Albin Kurti bënë homazhe dhe vendosin kurora lulesh tek varri i heroit Zahir Pajaziti në Kompleksin Memorial në Orllan.

Për nder të 25-vjetorit të rënies së tre heronjve të kombit, Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha, Osmani së bashku Kurtin, kanë vendosur lule të freskëta tek shtatoret e këtyre dëshmorëve në Sheshin e Dëshmorëve në Podujevë.

Ata vlerësuan lart sakrificën e heronjve për lirinë e Kosovës.