Mësohet kundërshtari i radhës i Haxhi Krasniqit

Boksieri i njohur kosovar Haxhi (Robin) Krasniqi do të ngjitet sërish në ring më 4 maj. Ai në Augsburg të Gjermanisë do ta ketë përballë portugezin Jorge Silva.

Për Krasniqin do të jetë meçi i 61-të në boksin profesionist dhe i pari që nga fitorja në Prishtinë ndaj Nadjib Mohammedit në gusht të vitit të kaluar, meç që ngjalli shumë reagime.

Krasniqi e kishte fituar atë përballje, pasi Mohammedi ishte diskualifikuar në raundin e nëntë për goditje prapa kokës.

Krasniqi në boksin profesionist ka 53 fitore e shtatë humbje, ndërsa kundërshtari i radhës Silva i ka 22 fitore e nëntë humbje.

aqedonisht
Lajme
Arbëri
Ekonomi
Kronikë
Botë
Rajon
OpEd
Karikatura
Sport
Futboll vendor
Futboll ndërkombëtar
Basketboll
Luftarake
Sporte të tjera
Kulturë
Shtojca për Kulturë
Magazina
Lifestyle
Kuriozitet
Showbiz
Horoskopi
Auto
Tech
KTV
LAJMET E MBRËMJES
KOHA E LAJMEVE
60 MINUTA
RICIKLIM
SPORTI NË KTV
TEMPUS
KONFRONT
038
COSMO
INTERAKTIV
BETIMI PËR DREJTËSI
RETRO ARTA
RRETH BOTËS
SPORTI TOTAL
SOT
TE LINDA
DRIVE ME CRAZY
EXPRESS
JETA
FASHIONISTA
WILDLIFE
PROGRAMI FLUTURUES I FËMIJËVE
NËPËR FILM
E NJOHURA E PANJOHUR
TABU
TOP KOHA MUSIC
ÇA KA 3
PRO X
PREMTIMI
Marketing
Arkivi

Follow Koha.net

LUFTARAKE
Mësohet kundërshtari i radhës i Haxhi Krasniqit
Robin Krasniqi – Jorge Silva
11 prill 2024 16:56
Shpërndaje në:

Boksieri i njohur kosovar Haxhi (Robin) Krasniqi do të ngjitet sërish në ring më 4 maj. Ai në Augsburg të Gjermanisë do ta ketë përballë portugezin Jorge Silva.

Për Krasniqin do të jetë meçi i 61-të në boksin profesionist dhe i pari që nga fitorja në Prishtinë ndaj Nadjib Mohammedit në gusht të vitit të kaluar, meç që ngjalli shumë reagime.

Krasniqi e kishte fituar atë përballje, pasi Mohammedi ishte diskualifikuar në raundin e nëntë për goditje prapa kokës.

Krasniqi në boksin profesionist ka 53 fitore e shtatë humbje, ndërsa kundërshtari i radhës Silva i ka 22 fitore e nëntë humbje.

“Jam shumë i lumtur, që përballja ime e radhës do të jetë në Augsburg. Unë jetoj në Gersthofen tash e disa vite dhe ndihem shumë mirë. Është një ndeshje në shtëpi për mua, por edhe një përgjegjësi e madhe, që tifozëve të mi t’u ofrojë atë që presin gjithmonë nga unë – një luftë të fortë dhe nga e cila largohem si fitues”, ka thënë Krasniqi.

Krasniqi në vitin 2020 kishte fituar titullin e përkohshëm të botës në versionin WBA dhe titullin e botës në versionin IBO, duke e nokautuar gjermanin Dominic Boesel. Krasniqi kishte pësuar me pikë në rimeç ndaj Boeselit.

Krasniqi zë vendin e shtatë në renditjen botërore të versionit WBC në kategorinë gjysmë të rëndë.