Mbi 2 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Aktualisht në vendin tonë janë 2 mijë e 169 raste aktive me COVID-19.

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 285 raste të reja, nga 859 testime.

Gjatë kësaj periudhe nuk ka pasur asnjë vdekje dhe janë shëruar 203 persona.