LATEST ARTICLES

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka pritur në takim kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti,...

Në Pallatin Vahdettin të Stambollit ka nisur takimi mes presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, dhe kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti. Presidenca turke të enjten...

Vaji i prodhuar në Serbi nuk i plotëson kriteret, Inspektorati urdhëron që të largohet...

Inspektorati i Tregut ka kryer inspektime lidhur me verifikimin e sasisë dhe peshës së produkteve nëpër operatorët ekonomik në Republikën e Kosovës. Pas analizave në...

Policia u kërkon ndihmë qytetarëve për gjetjen e Filiq Slavisa, i akuzuar për krime...

Sektori për Hetimin e Krimeve te Luftës ka dalë me kërkesë për ndihmë nga qytetarët, për gjetjen e Filiq (Vojislav) Slavisa, i cili është...

Karateistët kosovarë bojkotojnë Kampionatin Evropian pasi nuk u lejuan simbolet shtetërore

Ekipi i përbërë prej 34 karateistëve kosovarë ka vendosur të bojkotojë garat në Kampionatin Evropian të karatesë për kadetë, juniorë dhe U21 që po...

Qipro nuk i lejon karateistët e Kosovës të garojnë me simbolet shtetërore në Kampionatin...

Federata e Karatesë së Kosovës (FKK) tash e dy ditë gjendet në Larnaka të Qipros, ku edhe po zhvillohet Kampionati Evropian për Kadet, Junior...

Istog: Policia arreston dy prindër që detyronin fëmijët të kërkonin lëmoshë

Me datën 03.02.2023, Stacioni Policor në Istog, ёshtё informuar se nё rrugën “2 Korriku” nё Istog, nga njё automjet (kombi), kanё dalur disa fёmijё...

AKK: MF-ja konfirmoi se komunat nuk kanë kompetencë ligjore të falin tatimin në pronë

Asociacioni i Komunave të Kosovës përmes një reagimi ka treguar se Ministria e Financave, Punëve dhe Transfere e ka konfirmuar se komunat nuk kanë...

Kurti udhëton për në Turqi, do të ketë konferencë të përbashkët me Erdoganin

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot në mëngjes ka udhëtuar për në Stamboll të Turqisë ku do të zhvillojë një vizitë pune...

Haradinaj: AAK-ja nuk voton mocion për shkarkimin e Kurtit

Daut Haradinaj nga AAK-ja ka thënë se sa i përket çështjes së Asociacionit, kjo parti nuk voton për mocion shkarkimi të kryeministrit Albin Kurti....

Bie çmimi i derivateve në Kosovë

Ka renë për 5 centë çmimi i derivateve të naftës në tregun kosovarë. Aktualisht një litër naftë po shitet nga 1.44 euro deri në 1.51...