Escobar dhe Lajçak sot vinë në Kosovë

I dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe i dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak, këtë javë do ta vizitojnë Prishtinën dhe Beogradin.

Me emisarin amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar pritet të takohen kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj si dhe kreu i PDK-së, Memli Krasniqin

Këto takime do të zhvillohen në rezidencën e ambasadorit amerikan, Jeff Hovenier.

SHARE