Edona Bajrami, bukuroshja që do ta përfaqësojë Kosovën në Miss Universe 2024

Edona Bajrami u shpall Miss Universe Kosova 2024.

Edoa rrëmbeu kurorën e më të bukurës dhe bëhet kështu vajza që do të përfaqësojë Kosovën në Miss Universe 2024 në Nikaragua.

Gjatë spektaklit të bukurisë, i cili u mbajt në Pallatin e Kongreseve nuk munguan surprizat dhe të ftuarit ku Ledri Vula dhe Valon Shehu shoqëruan me muzikën e tyre sfilatat e vajzave garuese.