Dy të vdekur dhe mbi 200 raste të reja me COVID

Members of the University Clinical Center of Kosovo in protective gear walk past a sign reading "Ambulance For Coronavirus" at the University Clinical Center of Kosovo in Pristina on March 14, 2020. - Kosovo reported its first coronavirus (COVID-19) case on March 13, 2020, in a 22-year-old Italian woman and a 77-year-old Kosovar man, both recently returned from Italy. (Photo by Armend NIMANI / AFP)

Dy persona kanë vdekur dhe janë regjistruar 224 raste të reja me virusin COVID-19.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 867 qytetarë, gjithashtu.

Numri i dozave të administruara të vaksinave ka qenë 7.

Aktualisht janë 3191 raste aktive me këtë virus.

SHARE