Moti sot kryesisht me diell, temperaturat deri në kaq gradë

Sot në Kosovë parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell.

Mëngjesi do të jetë mjaft i ftohtë dhe me ngrica lokalisht.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 10 deri në 30 kilometra në orë.

Temperaturat minimale do të luhaten prej minus 2 deri në 3 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 15 deri në 18 gradë Celsius