Tri raste të dhunës në familje brenda 24-orëve në Pejë

Tre raste të dhunës në familje janë regjistruar gjatë 24-orëve të fundit në Pejë

Në rastin e parë, sipas raportit policor, një burrë ka njoftuar se është sulmuar fizikisht një person, ndërkohë në dy raste të tjera, dy gra kanë lajmëruar policinë për dhunë, raporton Klankosova.tv.

Njoftimi i policisë:

Pejë/09.06.2024-04:50 . Viktima mashkull kosovar ka njoftuar se i dyshuari mashkull kosovar e ka sulmuar fizikisht dhe i ka shkaktuar lëndime trupore. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Pejë/09.06.2024-11:00. Viktima femër kosovare ka njoftuar se i dyshuari mashkull kosovar kishte thyer disa gjësende në shtëpi duke i shkaktuar edhe vetës lëndime dhe më pas ishte larguar nga shtëpia. Lidhur me rastin i dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Pejë,09.06.2024-16:25. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti kishte ushtruar dhunë fizike ndaj viktimës kosovare. Si pasojë e lëndimeve të pësuara, viktima është dërguar për tretman mjekësor. Në konsultim me prokurorin kujdestar, i dyshuari është dërguar në qendrën e mbajtjes.