Tre muaj pas largimit nga kampi në Siri, Alvin Berisha ka ndryshuar totalisht

Tre muaj pas largimit nga kampi në Siri, Alvin

Rasti i Alvin Berishës u bë i njohur në tetor të vitit të kaluar, nga emisioni investigativ italian “Le iene”. 11-vjeçari rezultonte i zhdukur prej 5 vitesh, që kur nëna e tij e mori me vete drejt Sirisë për t’u bashkuar me ISIS. Fatmirësisht, ai mundi të gjendej dhe të nxirrej nga kampi Al-Hol në Siri, ku ndodhej dhe sot Alvini jeton me të atin, Afrimin dhe me motrat e tij në Itali.

ADVERTISING

Këto janë fotot e Alvinit, të shkrepura rreth tre muaj më parë, kur ai u bashkua me të atin.

Vetëm 3 muaj pas daljes nga kampi, Alvini është transformuar totalisht në pamje. Duket qartë që ai është ushqyer mirë dhë bën një jetë krejt tjetër nga ajo në Siri. Lapsi.al ka siguruar disa foto të Alvinit, të shkrepura së fundmi. Ai duket më i shëndetshëm dhe më i lumtur se tre muaj më parë.

SHARE