Sot rikthehen emocinet e Kupës së Botës, luhet ndeshja për vendin e tretë mes Kroacisë dhe Marokos

Sot do të zhvillohet ndeshja për vendin e tretë në Kupën e Botës.

Kroacia do të luaj kundër kombëtarës së Marokos.

Kroatët në gjysëmfilanle u mposhtën nga Argjenina kurse Maroko pësoi humbje nga Franca.

Këto dy kombëtare ishin takuar edhe në fazën e grupeve ku ndeshja përfundoi me rezultat të barabartë 0-0.

Ndeshja Kroaci – Maroko luhet në ”Khalifa International Stadium” (Doha), më fillim nga ora 16:00.