Sot dy ndeshjet e fundit të javës së 29-të të Superligës

Sot do të zhvillohen dy ndeshje tepër interesante në futbollin kosovar.

Ndeshjet janë të vlefshme për javën e 29-të të AlbiMall Superligës së Kosovës,

Vëmendja kryesore është në qytetin e Klinës, ku Dukagjini është nikoqire e Llapit.

Skuadra nga Podujeva po lufton për titullin e kampionit, e cila ka 54 pikë dhe renditet në vendin e tretë, me pesë pikë prapa liderit, Ballkanit, ndërsa Dukagjini ka 36 pikë dhe renditet në vendin e gjashtë.

Ndeshja tjetër e ditës së sotme zhvillohet mes Fushë Kosovës dhe Malishevës.

Fushë Kosova po lufton për mbijetes duke u renditur në vendin e nëntë me 20 pikë, ndërsa Malisheva renditet në vendin e katërt me 49 pikë.

Të tri ndeshjet zhvillohen nga ora 15:00