Rama i publikon pamjet e momentit kur Blinken arrin në Shqipëri, përcillet nën masa të rrepta sigurie

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka publikuar një video nga momenti kur Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka arritur në Shqipëri, raporton Express.

Ai është pritur nga Kryediplomati i Shqipërisë, Igli Hasani, dhe zyrtarë të tjerë të Kabinetit Qeveritar

Mirësevjen në Shqipëri Sekretari Blinken????????????????????”, ka shkruar Rama sipër videos.

Blinken është përcjellë nën masa të rrepta sigurie.