Përfundojnë pjesët e para të dy ndeshjeve të Superligës, këto janë rezultatet

Kanë përfunduar pjesët e para të dy ndeshjeve të xhiros së 33-të të AlbiMall Superligës.

Skuadra e Trepçës ’89 ka shkuar në pushim me dy gola epërsi ndaj Drenicës

Egzon Fazliu në minutën e 3-të dhe Fatty në minutën e 30-të, shënuan golat për skuadrën nga Mitrovica.

Në ndeshjen tjetër mes Dukagjinit dhe Malishevës, pjesa e parë përfundoi me barazim 0-0.