Tentativë vrasjeje në Sllatinë, një person theret me thikë

Policia e Kosovës përmes raportit 24- orësh ka njoftuar rreth rastit: Vrasje në tentativë, që ka ndodhur më 15 të këtij muaji në orën 02:12.

Rasti ka ndodhur në Sllatinë të Madhe të Fushë-Kosovës.

 “I dyshuari mashkull k-shqiptar, pas një mosmarrëveshje, ka sulmuar fizikisht duke e godit me thikë viktimën mashkull k-shqiptar”, thuhet në raport, përcjell Indeksonline.

Ndërsa bëhet e ditur se viktima është dërguar ne QKUK për trajtim mjekësor, e i dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje

SHARE