Për 40 sekonda Tesla nxjerr nga prodhimi një veturë

Dega e Teslas për Azi ka publikuar një video ku bën të ditur se kompanisë i duhen vetëm 40 sekonda për ta prodhuar në mënyrë automatike një veturë.

Sipas video të publikuar në Tëitter, fabrika e Teslas në Shangai bëri të ditur se ka fuqi dhe shpejtësi marramendëse për të lansuar veturë të llojeve Model 3 ose Model Y.

Për këtë është lavdëruar edhe shefi i Teslas, Elon Musk. Ai pati bërë të ditur se Tesla do të jetë vetura e së ardhmes, derisa risi e ka quajtur autopilotin.

Ndiqni pamjet e publikuara.