Home Blog Page 2461
Nga Zyra e Auditorit të Përgjithshëm, thuhet se menaxhimi i sektorit të bujqësisë ka mangësi të theksuara që rrezikojnë efektivitetin dhe zhvillimin e qëndrueshëm të këtij sektori. Edhe pse janë hartuar strategji dhe programe dhe për çdo vit ndahen rreth 48 milionë euro nga buxheti i vendit për të mbështetur këtë sektor, nuk janë arritur rezultatet e synuara. Raporti i...
Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, në një opinion të shkruar ekskluzivisht për gazetën “Zërin” për Ditën e Evropës 2019, e cila festohen nesër në vend, mes të tjerash ka thënë se duan që njerëzit e Kosovës të jenë në gjendje të udhëtojnë pa viza sa më parë që të jetë e mundur. Sipas saj, është...
Ka perfunduar ndeshja Kff Vizioni .2 - 5 Kff Dukagjini Ndwshja u zhvilluan sot me 08/05/2019 Ne Ferizaj. Suksese me tej champione  
Moti s Mëngjesi i së mërkurës parashihet të jetë ndjeshëm i ftohtë pasi që merkuri në termometër do të shënojë vlera rreth zeros. Kjo si pasojë e prezencës së masave të ajrit me origjinë nga veriu. Mirëpo, gjatë ditës do të ketë masa aktive të ajrit nga drejtimi i juglindjes dhe do të ndikojnë dukshëm në rritjen e temperaturave maksimale. Temperaturat minimale...
Moti sot në Kosovë Mëngjesi i së mërkurës parashihet të jetë ndjeshëm i ftohtë pasi që merkuri në termometër do të shënojë vlera rreth zeros. Kjo si pasojë e prezencës së masave të ajrit me origjinë nga veriu. Mirëpo, gjatë ditës do të ketë masa aktive të ajrit nga drejtimi i juglindjes dhe do të ndikojnë dukshëm në rritjen e temperaturave...
Sot po shtrohet rruga Leonard Palucaj, nga hekurudha te sheshi Nënë Tereza, vazhdon ne rrugen Muhamet Haxhaj deri te sheshi Faruk Elezi, njofton Radio Alba ne Klinë. Shtrimi i asfaltit do te bëhet edhe ne rrugen që qon te udhekryqi i shkolles se mesme “Luigj Gurakuqi” deri te sheshi “Ndue Perlleshi”. Luten drejtuesit e makinave qe te shfrytezojn rruget...
Liverpooli dhe Barcelona zhvillojnë takimin kthyes në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve,  Jurgen Klopp ka mungesa të mëdha, pasi për shkak të lëndimeve mungojnë yjet e skuadrës Salah, Firmnio e Keita, ndërsa Valverde përveç Dembeles që ka pësuar lëndim në stërvitje, të gjithë futbollistët e tjerë i ka të gatshëm. Ndeshja zhvillohet në “Anfield Road” dhe nisë nga ora...
Ish kryetari i komunës së Klinës, Sokol Bashota, i cili humbi zgjedhjet e fundit lokale për kryetar komune, ka zgjedhur ditën e martë që të vizitojë vendin që e qeverisi për 10 vite. E diçka çka nuk e kishte bërë për 10 vite sa ishte në krye të komunës, Bashota po e bën tash që është i papunë. Ai duket...
Komisioni i Garave ka përcaktuar që ndeshjet e javës së 28 në Ligën e Parë të zhvillohen në një orar, shkruan Gazetasheshi.com. Kështu të gjitha ndeshjet e xhiros së 28 do të zhvillohen ditën e diel me fillim nga ora 16:00.   Ndeshje tejet interesante priten të zhvillohen sikurse për inkuadrim në Superligë po ashtu edhe për mbijetesë. Përballjet e katërshes së madhe,...
  MILITANTËT E HARADINAJT BIEN VIKTIMË E PROFILIT TË RREJSHËM TË JURGEN KLOPP-IT Militantë të Ramush Haradinajt kanë rënë viktimë e një profili të rrejshëm në Facebook, të trajnerit të Liverpoolit, Jurgen Klopp-it. Viktimë ka rënë simpatizanti i Haradinajt i cili është edhe biznesmen, Lorik Muçaj.     Ai ka shpërndarë postimin nga profili i rrejshëm i Jurgen Klopp-it. Ne mesin e simpatizantëve të Haradinajt,...

HOT NEWS

- Advertisement -
- Advertisement -

MOST POPULAR

HOT NEWS

x