Home Blog Page 2461
Në Klinë janë djegur mbeturinat afër kontinjerëve,ku jan afër edhe veturat e parkuara dhe ato po rrezikohën.Jo më larg se 20 metra janë edhe ndërtesat ! Mund të shiheni në fotot më poshtë !
Një qytetar me origjinë nga Kina është shtrirë mbrëmë në Klinikën Infektive në QKUK, i cili po dyshohet se është prekur nga koronavirusi i ri Covid-19. Pacienti nuk ka simptoma të theksuara të sëmundjes që ka origjinën nga vendi i tij Kina, por pas dyshimeve dhe shqetësimeve që ka pasur është paraqitur në Klinikën Infektive. Mjekët janë duke observuar gjendjen e...
Skocia, pritet të bëhet vendi i parë në botë ku të gjitha produktet sanitare do të jenë falas. Vendimi u miratua në Parlamentin skocez, ku unanimisht votuan për një projektligj të ri, raporton DW. Në këto produkte, përfshihen tamponët, dhe të gjitha produktet tjera sanitare që u duhen grave e vajzave. Projektligji tani do të përballet me fazën e komitetit dhe mbase,...
Avni Fetahu i është bashkuar sot Lëvizjes Vetëvendosje. Vetëvendosja përmes një njoftimi zyrtar, ka bashkuar edhe fotografinë e Fetahut në zyrat e kësaj partie. “Sot, Lëvizjes VETËVENDOSJE! i është bashkuar, Avni Fetahu, asamblist në Kuvendin Komunal të Podujevës dhe Kryesues i Këshilltarëve Komunal të LDK-së në këtë komunë”, thuhet në njofitm. Më poshtë, VV-ja ka publikuar edhe një biografi të Fetahut. “Avniu është...
Autoritetet e sigurisë në vend kanë marrë masa ndaj coronavirusit. Pjesëtarët e Policisë së Kosovës janë pajisur me maska edhe në Aeroportin e Prishtinës, shkruan Indeksonline Një masë e tillë është marrë edhe në pikat kufitare në Republikën e Kosovës. Ndryshe, vendosja e maskave u aktivizua në vendin tonë pas evidentimit të situatës shëndetësore me prani komunitare të coronavirusit në rajon.
1. Shmangni kontaktet e ngushta me njerëzit që vuajnë nga infeksione akute të frymëmarrjes. 2. Sa të jetë e mundur shmangni përshëndetjen me shtrëngim të duarve, 3. Pastrojini shpesh duart me ujë e sapun 20-30 sekonda, veçanërisht pas kontaktit të drejtpërdrejtë me njerëzit e sëmurë ose në vendqëndrimin e tyre. 4. Pastrojini duart porsa hyni në shtëpi. 5. Pastrojini duart para fillimit...
Përmes një postimi ne facebook reagon kryetari i rinisë së AAK-së Driton Bardheci ! Postimi ti
Përmes një postimi ne facebook reagon kryetari i rinisë së AAK-së Driton Bardheci ! Postimi ti
Kryetari i VV në Klinë,Xhafer Berisha në një postim në facebook ka shprehur mllef ndaj aktivistëve të AAK-së në këtë qytet,të cilët protestuan kundër qeverisë Kurti .Lëvizja Vetëvendosje është në kualicion me AAK-në në Klinë dhe nga burime të sigurta Klina.info merr info se mund të prishet shumë shpejt ky kualicion. Postimi i plotë i z.Berisha Te nderuar Qytetarë te...
Shtatorja e heroinës tonë, kampiones olimpike, Majlinda Kelmendi, do të përurohet të premten (28 shkurt) në vendlindjen e saj në Pejë. Përurimin e shtatores do ta bëjë presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Xhudos, Marius Vizer, i cili do të jetë i pranishëm edhe në ceremoninë e Laureatëve 2019, të organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosovës më 27 shkurt. Majlinda është sportistja...

HOT NEWS

- Advertisement -
- Advertisement -

MOST POPULAR

HOT NEWS

x