Home Blog Page 2460
Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka thënë se Xherdan Shaqiri dhe Fabinho nuk kanë qenë në nivelin e tyre më të mirë këtë sezon.Shaqiri nuk arriti të marrë një vend titullari në formacionin e parë të Liverpoolit këtë sezon, ndërsa Fabinhos iu desh mjaft kohë për ta arritur këtë gjë. Por, Kloppi beson se në krahasim me të tjerët, Shaqiri...
Sot në orët e para të mëngjesit, bosi i mistershëm i kazinove në Kosovës, Ismet Osmani i njohur ndryshe si ‘Curri’ është arrestuar nga Policia e Kosovës, transmeton Gazeta Metro. Por, lidhjet e Currit në politikë janë të mëdha, thuhet se ai njihet me shumicën e liderëve të vendit. përfshirë këtu edhe të gjitha partitë kosovare. Mirëpo, një lidhje të...
MERKELI E PRET NË TAKIM KRYEMINISTRIN HARADINAJ MË 6 QERSHOR5 orë më m e pret në takim kryeministrin Haradinaj më 6 qershor Haradinaj do të takohet me Merkelin më 6 qershor, në Berlin. Express ka mësuar që i pari i qeverisë së Kosovës do të pritet në Berlin nga homologia gjermane. Një takim të këtillë në Gjermani e kishte realizuar edhe...
Një aksident ka ndodhur në orët e mbrëmjes në fshatin Fortesë të Rahovecit.Si pasojë e këtij aksidenti një person ka mbetur i vdekur, dhe një tjetër është lënduar.Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar Albin Sahatqija nga Policia e Kosovës në Gjakovë.“Aksidenti ka ndodhur rreth orës 19:15 në fshatin Fortesë të Rahovecit, ku një person ka mbetur i vdekur...
KRYETARI I DEGËS, SOKOL BASHOTA, TAKOI KRYETARËT E NËNDEGËVE TË PDK-së NË KLINË Klinë, 19. 05. 2019 Në një takim urimi për zgjedhjen e tyre kryetarë të nëndegëve, kryetari i Degës, z. Sokol Bashota, ftoi kryetarët e nëndegëve që të rrisin aktivitetin partiak, takimet me elektoratin dhe angazhimin në evidentimin e shkeljeve dhe keqpërdorimëve të shumëta nga pushtetarët aktual në Klinë....
Kryetari i Forumit Rinor të LDK-së në Përlepnicë Besfort Fazliu, bashkë me 70 anëtarë të tjerë të këtij Forumi, siç thotë ai, kanë dhënë dorëheqje nga strukturat e kësaj partie politike si pasojë e paknaqësivë mbi procesin zgjedhor të cilin e quajtën të manipuluar - sipas tij. Po e sjellim të plotë reagimin e ishkryetarit të Forumit Rinor të LDK-së...
AMBASADORI GJERMAN: TË MBIJETUARAT E DHUNËS SEKSUALE TË LUFTËS TË MOS KEQPËRDOREN PËR QËLLIME PARTIAKE7 minuta më parëAmbasadori gjerman: Të mbijetuarat e dhunës seksuale të luftës të mos keqpërdoren për qëllime partiake FacebookTwitterGoogle+WhatsAppViber Ambasadori gjerman ka përkrahur fuqishëm protestën e sotme që u mbajt në Prishtinë, në mbështetje të mbijeturave të dhunës seksuale të luftës në Kosovë. Diplomati gjerman tha se askush...
Është publikuar një video e cila shpërfaq dyshimet për përfshirjen e disa personave në veprat penale fajde, detyrim dhe mashtrim. Rrahim Hashimi dhe Ekrem Lika shihen në këtë video të publikuar nga KTV, si dhe personi i tretë, që është pala e dëmtuar, ndërsa personi i katërt nuk përmendet fare nga Prokuroria dhe Policia. Videoja është realizuar më 2012, e në...
Nesër me datë 21.05.2019 në 21 vjetorin e rënies se Dëshmorit të Kombit,Heroit Myrtë Zeneli. Agjenda: Ne ora 10:00 pranë lapidarit të Dëshmorit ne vendin e rënjes ne fshatin Dollov. Në ora 11:00 deri 12:00 homazhe në "Kompleksin Memorial Dëshmorët e Kombit"në fshatin Shqiponjë. Pjesëmarrja juaj nderon Dëshmorët e Kombit dhe luften e Ushtrisë Çlirimtare te Kosovës!
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka apeluar për kujdes, pasi nga pickimi i rriqrave sepse ato nuk fluturojnë as nuk i afrohen njerëzve.Sipas institutit, në vatrat endemike ka filluar pickimi i rriqrave që është paralajmërimi i parë për mundësinë e shfaqjes së sëmundjes “Numri i të pickuarve ka arritur në 263 në komunën e Malishevës, 138 raste në...

HOT NEWS

- Advertisement -
- Advertisement -

MOST POPULAR

HOT NEWS

x