Home Blog Page 2462
Fotografia që e ka publikuar sot deputetja e PDK’së, Flora Brovina, të një gruaje kosovare që është dhunuar nga forcat serbe, gjenden në një sajt pornografik të Irakut. Nga të gjitha viktimat shqiptare, nga 20 mijë gra të dhunuara në luftë, nga mijëra fëmijë të masakruar nga forcat serbe, Flora Brovina kishte zgjedhur një fotografi të një vajze. Fotografia identike e...
Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ridvan Tahiri ka deklaruar se do të jap 50 mijë euro shpërblim për personin që ka informacionin se kush janë ushtarët që shihen duke e dhunuar gruan kosovare në luftë, transmeton Gazeta Metro. Rdivan Tahiri i njohur ndryshe me nofkën ‘Riki’ ka premtuar se do t’i jap 50 mijë euro shpërblim për personin që...
Për të ndëruar dëshmorët e Gjakovës dhe për të përkujtuar 20 vjetorin e çlirimit të Shqiponjës, nën patronatin e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, z.Ramush Haradinaj, të premten (17 maj 2019) nga ora 11:00, jemi të gjithë bashkë në Kompleksin Memorial në Shqiponjë. Shqiponja është pragu i cili nuk u kalua asnjëherë nga armiqt e Kosovës.
  Të pavërtetat e përfolura rreth Festivalit Folklorik “I këndojmë lirisë” NJË GËNJESHTER E SAJUAR MJESHTËRISHT! Për ta nxjerrë një e më shumë të pavërteta të përfolura rreth Festivalit Folklorik “I këndojmë lirisë”, për hirë të realitetit dhe për ta mbrojtur të vërtetën e Familjes Krasniqi, duhet publikuar të pavërtetat që janë bërë në emër të Familjes nga individ të caktuar brenda...
Portieri i Kosovës, Arijanet Muriq, është përzgjedhur në ekipin më të mirë U21 në Premier Ligë, nga “Goal”. Talenti kosovar nuk u paraqit fare në Premier Ligë, por ishte numri një te kampioni Manchester City në ndeshjet e Kupës EFL. “Goal” ka lavdëruar portierin e ri të Kosovës duke përmendur edhe debutimin për kombëtaren. “Ka qenë një sezon i mirë për Arijanet...
Deputetët e Kuvendit të republikës së Kosovës kanë votuar sonte një rezolutë për gjenocidin serb të kryer gjatë luftës në Kosovë. Rezoluta u votua me votat e 79 deputetëve. Po ashtu Kuvendi votoi me 77 vota  edhe për rezolutën për krijimin e këndin së kurajës./Klina.info/
Gjykata Themelore në Pejë ka caktuar një muaj paraburgim për të dyshuarin A.B për shkak të një grabitje. Sipas Gjykatës i dyshuari më 4 maj 2018  rreth orës 20:30 min, në fshatin Grabanicë,  të komunës së Klinës me përdorimin e forcës tenton ta përvetësoj pasurinë e  luajtshme të tjetrit me qëllim që  t’i sjellë vetes dobi pasurore të kundërligjshme, në...
Dy persona janë plagosur para pak minutave në Pejë. Portali Klina.info merr vesh se rasti ka ndodhur para pak minutave në fshatin Treboviq të Pejës. Sipas burimeve të njeshi.com, të plagosurit janë dy vëllezër me inicialet L.B, dhe G.B. Portali Klina.info po pret një konfirmim zyrtar nga ana e Prokurorisë Themelore në Pejë për plagosjen në fshatin Treboviq.
Në Prishtinë sot është mbajtur akademi përkujtimore në 20-vjetorin e rënies së heroit Abaz Thaçi. Akademia u organizua nën kujdesin e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, në kuadër të manifestimit tradicional “Ditet e Shqipes”. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, duke folur për veprën e heroit Abaz Thaçi, tha se ai vjen nga një familje patriotike dhe dha gjithçka për çlirimin e...
Kuvendi i Kosovës sot në orën 14:00 do të diskutojë për draft-rezolutën për gjenocidin serb gjatë luftës në Kosovë. Pikërisht sot, deputetja e PDK-së, Flora Brovina ka publikuar para gazetarëve një fotografi tronditëse të një gruaje, që po e përdhunonin policët serb gjatë luftës. Në pamje shihet një ushtar që kryente aktin dhe dy të tjerë që e mbanin, ndërsa pas...

HOT NEWS

- Advertisement -
- Advertisement -

MOST POPULAR

HOT NEWS

x