Nora Gjakova kalon edhe pengesën e dytë në Baku

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova e ka filluar në mënyrën më të mirë të mundshme Grand Slamin e Baku-s.

Gjakova arriti fitoren e radhës, duke vazhduar rrugën drejt medaljes së artë.

Fituesja olimpike mposhti pas vazhdimeve kundërshtaren, Acelya Toprak.

Kujtojmë që garën e parë, Gjakova mposhti Nino Loladze.

Në raundin tjetër, Gjakova mund të takohet me një prej fituesve të duelit mes Marica Perisic dhe Anastasija Sokirjanska.