Ndërron jetë Xhavit Ferizi, ish-pjesëtari i UÇK-së dhe truproja ndër vite i Hashim Thaçit

Xhavit Ferizi, ish-ushtari i UÇK-së dhe truproja ndër vite i Hashim Thaçit ka ndërruar jetë.

Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e tij në rrjete sociale.

Me pikëllim të thellë e zemër të thyer, të dashur familjar, miq e dashamirë, ju njoftojmë se sot në mëngjes me datën 19 mars 2023 ka ndërruar jetë babai jonë Xhavit Ferizi-Raketa, duke na lënë përjetësisht të pikëlluar, por krenar që jemi gruaja dhe fëmijët e tij”, thuhet në njoftimin e familjes.