Mustafa pas takimit me Kosnett: Zgjidhjen e jep VV e jo ne!

Ende shteti ka mbetur pa institucione, ani pse kanë kaluar mbi 3 muaj që mbajtja e zgjedhjeve parlamentare, kjo si pasojë e mos gjetjes së një gjuhë të përbashkët mes dy partive që dolën më të votuarat, VV-se dhe LDK-së.

Madje, sot ën zyret e LDK-së në Prishtinë u pa edhe ambasadori amerikan, Philip Kossnett e që vizita e tij ka të bëj pikërisht me mos arritjen e koalicionit. Derisa ky i fundit nuk ka komentuar asgjë nga takimi.

Në anën tjetër, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ashtu si edhe në takimet e fundit me Kurtin, ishte mjaftë i prerë para mediave.

Madje, ai tha se zgjidhjen për marrëveshje e ka VV e jo LDK.

 “Zgjidhjen e japin ata, jo ne”, ka thënë Mustafa duke u larguar nga selia e LDK-së.

Kujtojmë që në selinë e LDK-së sot është parë duke hyrë edhe ish-shefi i misionit të OSBE-së, Ëilliam Ëalker

Ndërkombëtarët në vazhdimësi kanë bërë thirrje për krijim sa më të shpejtë të qeverisë dhe institucioneve të reja./

SHARE