Moti sot me diell e vranësira, temperaturat deri në 16 gradë

Në Kosovë këtë të mërkurë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira.

Gjatë ditës pritet të fryjë erë në jugperëndim, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, sidomos në rajonin e Gjakovës, ku shpejtësia e saj pritet të shkojë deri në 57 kilometra në orë, shkruan MeteoKosova.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 0 deri në 6 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 13 deri në 16 gradë Celsius.