Moti sot me diell dhe vranësira 24.05.2024 07:19

Moti sot parashihet të mbajë me diell dhe vranësira.

Kohë pas kohe pritet të ketë rrebeshe lokale shiu në shkallë vendi, sidomos gjatë orëve të pasditës, të shoqëruara me disa shkarkesa rrufesh. Ka mundësi të ketë breshër të vogël.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri në 11°C, ndërsa ato maksimale prej 22 deri në 25°C.

Era do fryjë kryesisht nga drejtimi i veriut, e cila në momente të caktuara pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 15-55 km/h, njofton Meteo Kosova.