Moti sot dhe nesër në Kosovë

Në territorin e Kosovës, sot pritet të mbretëroj mot me diell. Temperatura më e lartë e ditës pritet të shënoi30 gradë Celsius.

Për nesër meterologët parashikojnë mot të ngjajshëm me sot. Vlerat minimale dhe maksimale të temperaturës do të luhaten nga 18 gradë Celsius me e ulëta deri me 32 gradë Celsius me e larta.