LDK-JA CAKTON MINISTRAT, JA EMRAT

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka propozuar emrat për ministrat që do të udhëheqë në Qeverinë që pritet të formohet të hënën.

Për RTK-në emrat janë konfirmuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, dhe janë si në vijim:

Agim Veliu Ministër i Punëve të Brendshme
Vlora Dumoshi Ministre për Kulturë, Rini dhe Sport
Besian Mustafa Ministër i Bujqësisë
Hykmete Bajrami Ministre e Arsimit
Anton Quni Ministër i Mbrojtjes
Lumir Abdixhiku Ministër i Infrastrukturës dhe Planifikimit.

SHARE