Këto janë katër çiftet çerekfinaliste të “EURO 2024”

Ka përfunduar faza e 1/16-tës të Kampionatit Evropian.

Tashmë dihen tetë kombëtaret që e kanë siguruar plasmanin në çerekfinale.

Ata janë: Gjermania, Franca, Holanda, Portugalia, Spanja, Anglia, Zvicra dhe Turqia.

Do të jenë katër përballje tepër interesante, e vëmendje do të jetë në kryendeshjen Gjermani – Spanjë, që luhet të premten me fillim nga ora 18:00.

Çiftet çerekfinale:

Gjermani – Spanjë;

Portugali – Francë;

Angli – Zvicër; dhe

Holandë – Turqi.

Mbetet të shihet se cilat do të jenë katër ekipet fatlume që do të jenë në gjysmëfinale të ngjarjes më të rëndësishme në futbollin evropian.