Ju dha lamtumira e fundit Ramadan Toverlanit

Sot u varros Ramadan Toverlani, prind i veteranit të UÇK-së, Ramiz Toverlani. Kjo familje patriotike ka dhënë kontribut të madh për çështjet kombëtare dhe në luftën e fundit. Ai u varros sot në varrezat e fshatit Kërnicë të Klinës, ku të pranishëm ishin familja, shokët dhe Shoqata e të Dalëve nga Lufta në Klinë, me kryetar Hajdin Balaj, si dhe prijës fetarë /Klina info/


SHARE