Ja çarë punonte Shkurte Fejza para se të bëhej këngëtare

LAJMI I FUNDIT Tërmetet nuk ‘kursehen’ as në 2020- Regjistrohen 11 lëkundje vetëm gjatës natës, këto janë epiqendrat dhe magnitudat Tërmetet nuk ‘kursehen’ as në 2020- Regjistrohen 11 lëkundje vetëm gjatës natës, këto janë epiqendrat dhe magnitudat

Vip/KulturaJa çarë punonte Shkurte Fejza para se të bëhej këngëtare

 

 09:47 | 02 Janar 2020

Nuk ua merr mendja çfarë punonte Shkurta para se të bëhej këngëtare.

Shkurte Fejza është njëra nga këngëtaret më të dashura për publikun.

Më këngët e saja popullore e patriotike ka arritur ti fitoj zemrat e shumë njerëzve në Kosovë dhe kudo që ka shqiptar, shkruan Kosovarja.

Në një intervistë në emisionin “Ftesë 5” me Bieta Sulon, ku ishte e ftuar Shkurte Fejza bashkë me dy vajzat Gresën dhe Besianën,vajzat u përballen me një sfidë për të zbuluar se cila prej tyre e njihte më mirë nënën.

Njëra nga pyetjet ishte se cili ka qenë pasioni i rinisë së Shkurtes.

Gresa ishte ajo e cila e zbuloi se këngëtarja Shkurta ka punuar për rreth gjashtë vite si mësuese dhe është profesion që e donte shumë dhe e kujton ende me mall.

SHARE