Haziri: Nuk kam besu që Hoti do të pranonte të propozohet për kryeministër!

Kryetari i Komunës së Gjilanit dhe njëkohësisht nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se nuk ka menduar që i propozuari për kryeministër nga ana e LDK’së, Avdullah Hoti, do të pranonte të propozohej si i tillë.

“Nuk kisha mëndu që Hoti do të pranonte të propozohet për kryeministër. Hoti edhe pasi u rrëzua qeveria e Mustafës, ka zbatuar politika opozitare në Kuvend”, është shprehur Haziri.

Ai tha se vet nuk ka pranuar të propozohet për kryeministër.

“Unë nuk kam pranuar të propozohem për kryeministër për shkak se jam kryetar i Gjilanit. Dhe kjo mundësi vjen një herë në jetë, nuk jam prej atyre që pranojnë të bëhen kryeministër vetëm sepse erdhi mundësia”, ka thënë Haziri.